PROGRAM
DVODNEVNI IZLET CINQUETERRE PARMA MANTOVA Z goHolidays
Pomladni, jesenski ali prvomajski izlet v CinqueTerre Parma Mantova, je primeren za vse generacije. Obiščite slikovite ribiške vasice nacionalnega parka CinqueTerre Pet dežel, ki je v poslednjih letih eno najbolj obiskanih območij čudovite Italije. Panoramske fotografije iz ladjice na vasice, romantična vožnja z vlakom po predorih med vasicami in ohranjene ozke in barvite ulice, navdušijo še tako zahtevnega gosta. Obiskali bomo tudi Parmo – rojstno mesto velikega skladatelja Verdija, ki velja za kulinarično prestolnico države in eno najlepših manjših mestec severne Italije – Mantovo. Predstavljajte si jutranjo kavico z razgledom na barvite hiške nad morjem, vožnjo z ladjico ob klifih in večerjo v italijanskem mestu, kjer diši po parmezanu in pršutu.
1. DAN: SLOVENIJA – ITALIJA
Termini: | 27.03. – 29.03.2026 | 24.04.– 26.04.2026 | 30.04. – 02.05.2026 | 01.05. – 03.05.2026 | 29.05. – 31.05.2026 |24.06. – 27.06.2026 | 26.06. – 28.06.2026 | 21.08. – 23.08.2026 | 18.09. – 20.09.2026 | 25.09. – 27.09.2026 |09.10. – 11.10.2026 | 23.10. – 25.10.2026 | 30.10. – 01.11.2026 |
V poznih večernih urah se bomo iz različnih krajev v Sloveniji odpravili na pot. Vožnja po severni Italiji mimo Benetke, Padovo, Bologne do Ligurske obale.
Odhodna mesta ( glej cenik & odhodna mesta & ure odhodov ):
- MURSKA SOBOTA vstopno mesto samo v terminu 18.09. – 20.09.2026
- MARIBOR izpred glavne avtobusne postaje na Mlinski ob 21.10
- SLOV. BISTRICA – z benincske črpalke Mol pri Sparu ob 21.30
-
CELJE – izpred dvorane Zlatorog ob 22.00
- DOMŽALE – izpred Mercatorja pri stadionu ob 22.40
-
LJUBLJANA – parkirišče Dolgi most, na obračališču linije LPP ob 23.00
- POSTOJNA – izpred Hoferja na Jadranski ob 23.30
- SEŽANA – z bencinske črpalke SHELL PRI TUŠU (Partizanska 69b) ob 23.55
- NOVA GORICA – iz bencinske črpalke na mejnem prehodu Vrtojba ob 00.15
Nočna vožnja po severni Italiji proti Liguriji z vmesnimi postanki.
2. DAN: LA SPEZIA – CINQUETERRE – LIGURSKA OBALA ITALIJA (ladjica + vlak)
V jutranjih urah prihod v La Spezio, kjer si privoščimo prvo pravo italijansko jutro – dišečo kavico in rogljiček v bližnji kavarnici.
Sledi panoramska plovba z ladjico ob eni najlepših obal Evrope. Med plovbo se odpirajo razgledi na barvite hiške, strme klife in vinograde, ki se spuščajo vse do morja. Pristanemo v Monterosso al Mare, največji vasici Cinque Terre, znani po peščenih plažah in sproščenem mediteranskem vzdušju.
Nadaljujemo z vožnjo z vlakom ali ladjico do slikovite Vernazze in romantičnega Riomaggioreja – ozke uličice, barvite fasade, razgledi, ki kar kličejo po fotografijah, ter prosti čas za kosilo. Priporočamo pokušino avtentičnih ligurskih specialitet: testenin s svežim pestom, hrustljave focaccie ali morskih sadežev, pripravljenih po domače.
Zvečer povratek v La Spezio (z vlakom) in vožnja do hotela (Ligurska obala ali okolica Parme).
👉 Nočitev.
3. DAN: PARMA – MANTOVA – SLOVENIJA
Po zajtrku obisk Parme, mesta glasbe, elegance in vrhunske kulinarike, ki slovi kot ena največjih gastronomskih prestolnic Italije. Sprehod skozi staro mestno jedro, ogled katedrale, krstilnice in trga Piazza della Pilotta, nato pa nekaj prostega časa za dišečo italijansko kavo, sladoled ali obisk lokalnih trgovinic s pršutom in siri.
Možnost obiska tradicionalne sirarne parmezana (doplačilo). Sirarna za nekaj časa zaposli vsa vaša čutila – od značilnega vonja zorjenega sira do bogatega, polnega okusa pravega Parmigiano Reggiano, ki ga boste še dolgo pomnili.
Popoldne sledi obisk Mantove, mesta, ki ga z vseh strani obdaja voda in očara z izjemno renesančno in baročno arhitekturo. Sprehod po trgu Sordello in trgu Mantegna, nato prosti čas za pravo italijansko kosilo ali zadnje sladko razvajanje.
V poznih popoldanskih urah povratek proti Sloveniji. Prihod domov v nočnih urah.
👉 Ne odlašajte – število mest je omejeno, cena ugodna in termini hitro zapolnjeni!
Rezervirajte zdaj – po First Minute ceni! 🇮🇹✨
NAMESTITEV
Hotel 3* v okolici Parme ali na Ligurski obali
Preverjeni hoteli s katerimi sodelujemo že več let.
Sobe
Sobe so opremljene z lastno kopalnico, brisačami, fenom ter SAT TV. Na voljo enoposteljne, dvoposteljne in triposteljne sobe.
Zajtrk
Vključen zajtrk. Zajtrki so v Italiji pogosto preprosti – samo kava, čaj, sok, rogljiči ter kruh in namazi. V dogovoru z našimi dolgoletnimi partnerji imamo za naše goste dogovorjen okrepljen zajtrk, ki dodatno vsebuje salame, zelenjavo, jajca…vse za dober začetek dneva!
Dodatna ponudba
V hotelu je na voljo brezplačni Wifi za goste.
POTNIKI O NAS
Pozdravljeni,
zahvaljujem se vam za dobro organiziran izlet v tem koncu tedna v Cinqueterre.
Ga. Vilma N., 2025
_______________________________________________________________
Pozdravljeni!
V nedeljo zvečer sva se s prijateljico vrnili z izleta v Cinque terre.
Izlet je bil fantastičen, seveda je malo pripomoglo tudi sončno vreme. Vodička Viki nam je povedala toliko zgodovine in zanimivih zgodb, da si nisem mogla vsega zapomniti. Tudi oba šoferja sta bila vedno pripravljena ustreči potnikom, ki so želeli pavzo, zlagali so nam kovčke ven, pa zopet noter… Skratka, velika pohvala organizatorjem in izvajalcem!
Še bomo potovali z vami!
Lep sončen dan,
Romana M.,Jun 4, 2019,
FAQ
Splošne informacije (veljajo za vsa potovanja)
Katere dokumente potrebujemo za pot?
Za državljane RS zadostuje veljaven osebni dokument (osebna izkaznica ali potni list). Priporočamo evropsko kartico zdravstvenega zavarovanja (EHIC). Mladoletni v spremstvu staršev; če potujejo z drugo odraslo osebo, naj imajo pisno pooblastilo skrbnika (obrazec pošljemo po e-pošti).
Kako je z odpovedjo in plačilom na obroke?
Možna je brezplačna odpoved do 30 dni pred odhodom (zadržimo prijavnino in morebitna zavarovanja). Plačilo na obroke je možno; število obrokov je odvisno od časa prijave (koliko je še do odhoda). Celotno obročno plačilo se vrši do odhoda na potovanje. Podrobnosti prejmete ob prijavi.
(Za dodatna vprašanja: 030 680 234 ali info@goholidays.si.)
Ali lahko zavarovanji – riziko odpovedi in zdravstveno zavarovanje z asistenco v tujini – doplačam pri vas?
Da. Priporočamo zavarovanje rizika odpovedi (ob nenadni bolezni/poškodbi pred odhodom) in zdravstveno zavarovanje z asistenco (zmanjša stroške morebitnega zdravljenja v tujini). Zavarovanje se sklepa ob prijavi; potrebujemo naslov in rojstne datume zavarovancev.
Ali prejmemo voucher / potrdilo o rezervaciji?
Posebnega voucherja ne izdajamo. Po e-pošti prejmete končno obvestilo (običajno 3–5 dni pred odhodom). S tem obvestilom in osebnim dokumentom pridete na odhod.
Ali imate sedežni red na avtobusu?
Da. Sedežni red določimo vnaprej in ga prejmete pri vkrcanju. Potniki iz iste prijave sedijo skupaj. Posebne želje sporočite vnaprej — upoštevamo jih glede na zasedenost.
Ali je na avtobusu WC?
WC na avtobusu je zaradi higiene praviloma zaprt. Predvideni so redni postanki vsakih 2–2,5 ure na počivališčih z javnimi sanitarijami. V dogovoru s predstavnikom/ko in voznikom izvedemo tudi nujni nepredvideni postanek, če je potrebno.
Ali so možne telefonske prijave?
Da. Potrebujemo imena in priimke potnikov, e-naslov nosilca prijave, kontaktni GSM in podatek, ali je kateri potnik mlajši od 18 let. Nadaljnji postopek poteka po e-pošti (predračun, končno obvestilo …).
Kako lahko oddamo prijavo na potovanje?
Na potovanje se lahko prijavite, telefonsko 030 680 234, elektronsko na naš e naslov info@goholidays.si, ali preko rezervacijskega obrazca na naši spletni strani znotraj posameznega potovanja.
Ali je na Dolgem mostu parkiranje plačljivo?
Da. Parkirnino poravnate na parkomatih. Plačilo je možno s kartico ali gotovino.
Kje doplačam dodatne možnosti/fakultativne izlete?
Dodatne možnosti oziroma fakultativne izlete lahko doplačate vnaprej v dogovoru z agencijo ali na poti pri predstavniku/ki na avtobusu (v EUR; prosimo za točne zneske)
Pretvornik valut:
https://www.nlb.si/osebno/pomoc-in-orodja/tecajnice-in-menjalnica
Spološne uradne informacije:
https://www.gov.si/podrocja/zunanje-zadeve/informacije-za-popotnike/